DECL.112 NU INREG ZILIERI PE IAN.2023 SOC.CU FACILITATI AGRICULTURA .LA VALIDARE SPUNE EROARE DE BIFAT CAM_1

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
susane
Mesaje: 2
Membru din: Joi Apr 04, 2013 4:18 pm

DECL.112 NU INREG ZILIERI PE IAN.2023 SOC.CU FACILITATI AGRICULTURA .LA VALIDARE SPUNE EROARE DE BIFAT CAM_1

#1 Mesaj de susane »

DECL.112 PE IAN.2023 NU IMI PERMITE SA INREG ZILIERI ,MA OBLIGA SA TREC CA SALARIAT SECTIUNEA A POZ.48 ,FACILITATI IN AGRICULURA,EROARE RECIPISA SA BIFEZ CAM_1.SOCIETATEA SE INCADREAZA LA FACILITATI AGRICULTURA.SALARIATII SE INREGISTREAZA CORECT ,DAR LA ZILIERI IMI DA EROARE

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: DECL.112 NU INREG ZILIERI PE IAN.2023 SOC.CU FACILITATI AGRICULTURA .LA VALIDARE SPUNE EROARE DE BIFAT CAM_1

#2 Mesaj de tomac »

1. Nu mai postați mesaje scrise integral cu majuscule pentru că e complet nepoliticos.
2. NU mai există facilități decât pentru salariați cu contract individual de muncă. Pentru zilieri nu mai există facilități. Consultați legislația actualizată.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

munteanm775
Mesaje: 3
Membru din: Mar Aug 14, 2012 12:00 pm

Re: DECL.112 NU INREG ZILIERI PE IAN.2023 SOC.CU FACILITATI AGRICULTURA .LA VALIDARE SPUNE EROARE DE BIFAT CAM_1

#3 Mesaj de munteanm775 »

Buna ziua! Intr-adevar, la zilierii din agricultura e o problema la validare. Societate cu facilitati 100 % agricultura, cu salariati dar si cu zilieri, calculeaza CAS si impozit la zilieri, dar la validare ( doar la zilieri ) apare eroarea cu selectia "# TIP ASIGURAT 25 sau 48 ", adica salariati din constructii sau agricultura , ceea ce nu e de asemenea ok . In PDF -ul de la ANAF zilierii sunt la TIP 9, ca si in SAGA dar au si mesajul : "Atentie ! Modificarea condițiilor pentru aplicarea facilităților din sectorul construcțiilor/ agriculturii determina nepotrivirea noilor conditii la tipurile asiguratilor incarcati." Ceva nu este corelat ...

pomparaus
Mesaje: 4130
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: DECL.112 NU INREG ZILIERI PE IAN.2023 SOC.CU FACILITATI AGRICULTURA .LA VALIDARE SPUNE EROARE DE BIFAT CAM_1

#4 Mesaj de pomparaus »

Societatea ramane cu facilitati, dar declaratia 112 o generezi xml si validezi cu dukintegrator ca sa nu ai erori.

munteanm775
Mesaje: 3
Membru din: Mar Aug 14, 2012 12:00 pm

Re: DECL.112 NU INREG ZILIERI PE IAN.2023 SOC.CU FACILITATI AGRICULTURA .LA VALIDARE SPUNE EROARE DE BIFAT CAM_1

#5 Mesaj de munteanm775 »

Generat XML, validat, depunere fara probleme. Multumesc!

Scrie răspuns