Revenire la cod identificare

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
berarua
Mesaje: 5
Membru din: Vin Apr 29, 2022 8:32 am

Revenire la cod identificare

#1 Mesaj de berarua »

Buna ziua,

Sunt utilizator cu licenta al softului Saga.C , in urma unui transfer al programului de pe un pc pe altul nu mi-a functionat Codul de activare pentru Contabilitate. Am dat anulare la codul de identificare cu gandul ca mi se genereaza un nou cod de contabilitate .... am incercat sa reintroduc codul de identificare la pc-ului dar primesc mesajul ,, Nu puteti reveni la un cod la care ati renuntat!,, . Cum pot remedia problema ? Sa inteleg ca nu mai pot folosii saga pe acest PC daca am dat renuntare la codul de identificare ?
Multumesc.

Avatar utilizator
nitum187
Mesaje: 75
Membru din: Mar Iun 18, 2013 4:44 pm

Re: Revenire la cod identificare

#2 Mesaj de nitum187 »

Conectați-vă pe site în contul dvs. cel primit pe email și acolo încercați sa rezolvați aceasta problema! Ar trebui sa aveți cunoștință de asa ceva!

Vezi aici cum se face: https://www.sagasoft.ro/tutoriale-video.php?id=eEE4JRckkvk
"Two things are infinite, the universe and human stupidity, and I’m not sure about the universe" - Albert Einstein

berarua
Mesaje: 5
Membru din: Vin Apr 29, 2022 8:32 am

Re: Revenire la cod identificare

#3 Mesaj de berarua »

Am urmat initial pasii din tutorial doar ca mi-a generat un cod de contabilitate cu 5 cifre in loc de 6 cum de altfel am la stocuri, motiv pentru care am dat anulare apoi mi-a disparut codul de identificare iar la reintroducerea lui in cadranul ce deserveste contabilitati mi-a dat mesajul ca nu mai pot revenii la el ca am renuntat....Acum doar pe partea de stocuri am codul de identificare al pc-ului cu cod de activare pe cand la contabilitate nu mai apare nimic .

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11912
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Revenire la cod identificare

#4 Mesaj de septimiuv »

Ia legătura cu Saga.

berarua
Mesaje: 5
Membru din: Vin Apr 29, 2022 8:32 am

Re: Revenire la cod identificare

#5 Mesaj de berarua »

Multumesc. Am rezolvat cu cei de la Saga .

Scrie răspuns