radiere contract din revisal

Mesaj
Autor
mursani
Mesaje: 207
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

radiere contract din revisal

#1 Mesaj de mursani »

buna seara va rog mult ajutati ma am un contract dublat in revisal adica am tercut data incheierii contracului 09.12.2020 cu incepere din 13.11.2020 si cand am corecat data icheierii contractului cu data buna adica 12.11,2020 s au dublat contracatele am avut un control ITM si nu stiu cum sa procesez sa scap de contarctul transmis gersit imi trebuie partea de revisal din
programul saga cum sa selectez va rog mult ajutati ma multunesc

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11916
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: radiere contract din revisal

#2 Mesaj de septimiuv »

Ai primit răspuns de la Saga deja.

mursani
Mesaje: 207
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: radiere contract din revisal

#3 Mesaj de mursani »

da am selectat radiere dar contractul in revisal imi apare tot activ din acest motiv am cerut din nou ajutor

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11916
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: radiere contract din revisal

#4 Mesaj de septimiuv »

Ia legătura cu ITM.

huluband33
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 09, 2016 1:17 pm

Re: radiere contract din revisal

#5 Mesaj de huluband33 »

Buna ziua! Am o problema careia nu i dau de cap deloc si nu inteleg cum s-a ajuns aici. O societate are salariati din Republica Moldova. Face contractele azi (sa zicem) cu incepere peste 2 luni, intre timp salariatul isi obtine viza. Dupa obtinere viza, se depun documentele pt NIF (CNP) de la IGI sau CIF Anaf. Nimic incorect. In urma primirii documentelor de Romania, am modificat CNP urile si am transmis revisal. Am control ITM si primesc o lista cu foarte multi salariati, din anii anteriori chiar, activi, cu toate ca in baza mea de date sunt inchisi demult, acelasi numar de contract, inregistrat de doua ori si pe CNP Moldova si CIF sau NIF de Romania. Va rog sa ma ajutati. Multumesc!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: radiere contract din revisal

#6 Mesaj de tomac »

Trebuiau trecute pe CNP vechi cele anterioare și pe CNP cele corecte. Că așa e ITM.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns