preluare istoric salariat in Registru salariati Saga

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
pomparaus
Mesaje: 4193
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

preluare istoric salariat in Registru salariati Saga

#1 Mesaj de pomparaus »

Am nevoie va rog de sfaturile voastre :
Trebuie sa introduc in registru salariati Saga salariatii unei firme cu datele din Revisalul ITM care de ex.in Revisal ITM am ctr.1/15.12.2007 cu data incepere activitate 15.12.2007 si la intervale vechime are prima inregistrare 01.08.2011 cu perioada, functie, salariu. De altfel majoritatea salariatilor cu vechime au in Revisal prima inregistrare cu 01.08.2011 (cand s-a renuntat la operarea in cartile de munca).
Introduc prima inregistrare cu data consemnarii 15.12.2007 fara salariu si am data incepere activitate 15.12.2007 exact ca in raportul per salariat din revisal ITM, apoi introduc tot istoricul sau introduc prima inregistrare 01.08.2011 cu salariul de atunci, doar ca va aparea data incepere activitate 01.08.2011?!
Parerea mea este ca prima varianta ar fi normala : voi cum ati procedat?

gheorghei642
Mesaje: 757
Membru din: Lun Mai 10, 2010 12:00 am

Re: preluare istoric salariat in Registru salariati Saga

#2 Mesaj de gheorghei642 »

1.27. Informații care nu sunt afișate corect în „Raportul per salariat”
În cazul în care se observă faptul că o informație, indiferent de tip, din „Raportul per salariat” nu
este afișată așa cum ar dori utilizatorul aplicației, va fi necesar ca acesta să verifice în aplicația
Revisal secțiunea „Istoric contract” din meniul „Contracte”; dacă se constată că informațiile din
„Istoric contract” sunt introduse corect, va fi necesar ca „Raportul per salariat” să fie generat şi
apoi exportat într-unul dintre formatele (Word, Excel sau PDF) puse la dispoziție de aplicația
Revisal, iar apoi să fie corectat manual cu informațiile care sunt afișate în „Istoric contract”. În
cazul în care şi în „Istoric contract” se constată că informaţia / informaţiile este / sunt eronată /
eronate, este necesară corectarea acesteia / acestora prin funcţionalitatea Contracte >Operatii
contract >Corectie şi, ulterior, să se verifice conţinutul Raportului per salariat.

pomparaus
Mesaje: 4193
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: preluare istoric salariat in Registru salariati Saga

#3 Mesaj de pomparaus »

Nu vreau raspunsuri de acest gen : acesta e limbaj de "lemn" : consider ca faci misto de mine nu ca doresti sa imi raspunzi; ce am intrebat eu si ce raspunzi tu?!

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: preluare istoric salariat in Registru salariati Saga

#4 Mesaj de roncovf »

pomparaus scrie: Joi Apr 27, 2023 6:10 pm Nu vreau raspunsuri de acest gen : acesta e limbaj de "lemn" : consider ca faci misto de mine nu ca doresti sa imi raspunzi; ce am intrebat eu si ce raspunzi tu?!
In sfarsit il pune cineva la punct pe gheorghei642.
Doamne ajuta!

Scrie răspuns