Modificare fluturas salariu

Mesaj
Autor
mosneage
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 14, 2015 12:17 am

Modificare fluturas salariu

#1 Mesaj de mosneage »

Este posibila "personalizarea" fluturasului pe care il trimit salariatilor?
Ca idee imi doresc un fluturas maiusor de citit si configurabil in functie de activitatea firmei.
De ex un client imi solicita sa apara prima neta langa prima bruta, numarul de ore lucrate // compensate cu timp liber (acelea rezultate din ore suplimentare), concediile de odihna si alte concedii (evenimente speciale de genul nastere copil, deces, casatorie) in randuri separate, spor weekend in rand separat, prime de productivitate in rand separat, benficii in natura impozitate la fel in rand separat, prime diverse (extra, recomandare) in rand separat. Acum apar intr-un singur loc la Alte venituri. La fel as dori sa vad si retinerile din salarii pe categorii - popriri/ retineri sume impozitate in natura (apar cu + pentru a fi impozitate si cu minus dupa impozitare).

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11920
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Modificare fluturas salariu

#2 Mesaj de septimiuv »

Nu se poate.

mosneage
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 14, 2015 12:17 am

Re: Modificare fluturas salariu

#3 Mesaj de mosneage »

Asta vad si eu .... intrebarea era adresata celor de la Saga. NU se poate este un raspunscare in IT nu prea se foloseste:).

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Modificare fluturas salariu

#4 Mesaj de balazse »

Pentru MosneagE
Nu sunt de la Saga, dar te-ai gandit ca programul este utilizat de foarte multi utilizatori, iar modificarea solicitata poate are impact pe un numar foarte mic de utilizatori (adica nu se poate modifica ca doar pentru tine sa fie diferit)?
Daca raspunsul lui SeptimiuV nu ti se pare un raspuns acceptabil, incearca sa contactezi echipa Saga:
https://www.sagasoft.ro//contact.php
Nu de alta, dar pe forum vei gasii mai degraba utilizatorii programului si nu echipa Saga.

mosneage
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 14, 2015 12:17 am

Re: Modificare fluturas salariu

#5 Mesaj de mosneage »

@balazse Multumesc. Ma gandeam ca alte persoane au avut nevoie de o astfel de modificare. O sa le scriu si lor.

coroium291
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Iul 22, 2006 12:00 am

Re: Modificare fluturas salariu

#6 Mesaj de coroium291 »

cum ati rezolvat cu prima nastere copil Am caz si eu

Scrie răspuns