Portare in SAGA WEB, restul firmelor nu mai functioneaza?

Aici scriem despre SAGA WEB, oferim feed-bak despre interfață, mod de operare, etc.
Mesaj
Autor
bujduveanum486
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mai 24, 2018 1:27 am

Portare in SAGA WEB, restul firmelor nu mai functioneaza?

#1 Mesaj de bujduveanum486 »

Buna ziua,

Intampin urmatoarea problema in SAGA WEB.
Am portat prima firma din programul SAGA in SAGA WEB, portare realizata cu succes.
Cand intru in SAGA Desktop pe firma respectiva, toate merg foarte bine.
Cand doresc sa comut la alta firma pe care o am doar in saga desktop, imi cere un user si o parola (nu functioneaza user-ul si parola folosite la firma portata in web).
Sa inteleg ca acum trebuie sa portez toate firmele din respectiva licenta in WEB ca sa pot functiona? Sau programul poate sa functioneze hibrid (3 firme portate in web si 7 neportate)?

Multumesc!

EDIT: Vad ca nu ma lasa nici sa generez o noua firma in SAGA Desktop. Imi cere user-ul si parola (si din nou nu functioneaza cel folosit la portarea primei firme)?

EDIT2: Am gasit o solutie. La user am trecut Admin si la parola am lasat liber. Vad ca acum pot intra pe toate firmele :D
Fişiere ataşate
saga.png
saga.png (16.01 KiB) Vizualizat de 1143 ori

filipa427
Mesaje: 22
Membru din: Mie Apr 22, 2015 7:06 pm

Re: Portare in SAGA WEB, restul firmelor nu mai functioneaza?

#2 Mesaj de filipa427 »

La mine merge foarte incet (lent), nu stiu daca e din cauza conexiuni la internet sau a browser-ului. Calculatorul e nou (Wind 11). La un click sau la o comanda, trebuie sa astept cateva secunde, mareste timpul de oprerare foarte mult. Nu am mai avut probleme.

bujduveanum486
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mai 24, 2018 1:27 am

Re: Portare in SAGA WEB, restul firmelor nu mai functioneaza?

#3 Mesaj de bujduveanum486 »

La restul firmelor neportate in SAGA WEB nu am sesizat diferente, totul merge la fel de repede.
La firma portata in SAGA WEB, daca incerc sa lucrez din SAGA DESKTOP, asa este, totul merge mult mai lent (ce pot face din SAGA WEB merge foarte bine).
Probabil in cateva luni o sa lucram doar de pe WEB si atunci nu vor mai exista probleme de genul...

craciunescuf
Mesaje: 3
Membru din: Vin Mai 31, 2013 4:01 pm

Re: Portare in SAGA WEB, restul firmelor nu mai functioneaza?

#4 Mesaj de craciunescuf »

Mulțumesc pentru soluția de intrare în firmele neportate in SagaWeb
Spor la treabă în noul an!

mantogp710
Mesaje: 315
Membru din: Mie Mar 29, 2017 12:57 pm

Re: Portare in SAGA WEB, restul firmelor nu mai functioneaza?

#5 Mesaj de mantogp710 »

Cand optati pentru mutarea bazei de date a unei firme in SAGA Web, s-a precizat si pe blog si in mailuri(daca nu ma insel) ca pentru inregistrarea documentelor se recomanda sa se efectueze pe Saga Web si nu pe Saga de pe calculator, datorita timpului mare de incarcare. Pe calculator eventual faceti inchiderea lunii si generarea declaratiilor.

magureane
Mesaje: 10
Membru din: Mie Feb 19, 2014 3:41 pm

Re: Portare in SAGA WEB, restul firmelor nu mai functioneaza?

#6 Mesaj de magureane »

buna ,
incerc sa adaug un nou utilizator in saga web si dupa ce aleg tipul de utilizator in oartea de jos la fara access nu ma lasa nici sa bifez nici sa debifez.Oare nu fac ceva bine.Efectiv nu imi ia bifa in casute.
poate ma ajutati

multumesc

bogdan
Mesaje: 144
Membru din: Mar Feb 08, 2011 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Portare in SAGA WEB, restul firmelor nu mai functioneaza?

#7 Mesaj de bogdan »

Ecranul de jos se activeaza dupa ce apasati pe butonul de Salvare.

Scrie răspuns