Probleme Acrobat Reader

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
ciucam288
Mesaje: 3
Membru din: Joi Iun 03, 2021 10:37 am

Probleme Acrobat Reader

#1 Mesaj de ciucam288 »

Noul ACRO(BAD) Reader cu tipizate ANAF (nu mai e in stinga e in dreapta)

La noua interfata "new Acrobat Reader" coloana de unelte "all tools" sunt acuma in partea singa (unde era iconul cu agrafa),
iar in partea dreapta este acuma "Side Panel"-ul care include si atasamentul (agrafa), dar care inca nu apare.
Am observat ca la generarea de erori intr-un tipizat ANAF nu apare automat acel icon (acum in bara din dreapta).
Solutia ar fi sa dati click dreapta pe noua bara din dreapta si sa dati "Reset Side Panels".
Astfel va apare si agrafa cu atasamente de unde se pot deschide informatiile despre erori.
Alta solutie e sa dezactivati noua interfata (click in stinga sus de tot la Menu si cautati dupa mijlocul coloanei "Disable new Acrobat Reader"
Solutie care pe viitor nu va mai exista, cand interfata clasica va dispare.
Bineinteles ca si mesajele de eroare java cu pozitia unde se regasesc erorile trebuie schimbate (dar asta e treaba celor de la ANAF).

Sugerez IT-stilor sa posteze aici si alte rezolvari care tin de aplicatia Acrobat.

O alta problema (pe care au am rezolvat-o barbaric), este cea a blocarii aplicatiei dupa completarea unui numar mare de tipizate.
Am creat o lista de comenzi (Acrobat_Super_Kill.cmd) care inchide practic toate procesele legate de acrobat.
Fişiere ataşate
Acrobat_Super_Kill.zip
(425 Bytes) Descărcat de 32 ori

Scrie răspuns