Import Bolt

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
bibirigc
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 23, 2024 11:28 am

Import Bolt

#1 Mesaj de bibirigc »

Buna ziua. Am tot citit ca in SAGA se pot importa usor facturile emise catre clienti in baza rapoartelor Bolt. Am generat un raport in format .csv si l-am descarcat, iar apoi in Saga/Operatii/Iesiri am incercat sa il import, insa primesc de fiecare data mesajul "Documentul Raport ..... .cvs nu a putut fi importat". Am actualizat programul, dar rezultatul este acelasi.

Imi poate spune cineva unde gresesc? Sau care sunt pasii corecti ce trebuie urmati?

Multumesc!

sidord
Mesaje: 2
Membru din: Mar Sep 12, 2017 9:26 pm

Re: Import Bolt

#2 Mesaj de sidord »

Buna seara,
am aceeasi problema privind preluarea fisierului .csv, generat din aplicatia Bolt , nu se poate importa cu toate ca am actualizat programul.
Se pare ca mai sunt si alti utilizatori in aceasta situatie, ar fi util un demo,multumesc!

simionescuf919
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Mai 15, 2021 9:30 am

Re: Import Bolt

#3 Mesaj de simionescuf919 »

Buna seara se poate importa ,doar sa fie doar cele de csv in folderul respectiv,daca mai aveti si alte documente nu merge,trebuie importate in iesiri.

bibirigc
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 23, 2024 11:28 am

Re: Import Bolt

#4 Mesaj de bibirigc »

Asa am facut, am creat cate un folder pentru fiecare raport csv descarcat. Am incercat sa import raportul csv in iesiri, insa mesajul este acelasi de fiecare data, cum ca documentul nu a putut fi importat.

pascaa723
Mesaje: 60
Membru din: Joi Oct 01, 2020 3:56 pm
Contact:

Re: Import Bolt

#5 Mesaj de pascaa723 »

Aceasi problema si la mine . Pana luna trecuta reuseam sa le import , luna aceasta nu reusesc , oare de ce ? Ne poate ajuta cineva ?

sidord
Mesaje: 2
Membru din: Mar Sep 12, 2017 9:26 pm

Re: Import Bolt

#6 Mesaj de sidord »

Doar cu ajutorul echipei tehnice de la saga , am reusit.

Scrie răspuns