Arhiva zip

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
miclausm382
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 06, 2023 9:26 pm

Arhiva zip

#1 Mesaj de miclausm382 »

Salutare, depun pentru prima data bilantul la 31.12.2023 , am generat tot in programul saga dar la validare imi cere un fisier zip .Am citit pe forum ca notele explicative trebuie listate semnate si iar scanate si puse in fisierul zip alaturi de raportul administraratorului , Hotararea AGA, repartizarea profitului si declaratia privind intocmirea situatiilor financiare plus prima pagina de la bilant listat si semnat si iar scanat?
Fisierul zip trebuie sa aiba o denumire specifica sau e aleatoriu ce nume punem si sa ne incadram in maxim 10mb?
Multumesc.

ganeam951
Mesaje: 486
Membru din: Mie Aug 15, 2007 12:00 am

Re: Arhiva zip

#2 Mesaj de ganeam951 »

Da. Denumirea fisierului zip o alegeti dvs, de exemplu "anexe bilant decembrie 2023".

miclausm382
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 06, 2023 9:26 pm

Re: Arhiva zip

#3 Mesaj de miclausm382 »

Multumesc.

paidolat181
Mesaje: 487
Membru din: Vin Aug 11, 2006 12:00 am
Localitate: Resita

Re: Arhiva zip

#4 Mesaj de paidolat181 »

Daca folosesti semnatura electronica, o poti aplica pe documentele editate in format pdf (Balanța, Hotararea AGA, Raport Administrator, Propunere repartizare profit/pierder,etc) și scapi de partea cu scanatul.
Atenție la arhivare să selectezi tip ZIP , iar denumirea poate fi cat mai simpla, de exemplu ”anexe2023”
Un economist este un expert care va stii maine de ce lucrurile pe care le-a prevestit ieri nu s-au intamplat astazi.

Scrie răspuns