Pagina 1 din 1

Ctrl+Insert pentru modificare cantitate

Scris: Sâm Apr 05, 2025 12:41 pm
de ionital808
As dori sa pot schimba cantitatea vanduta folosind un grup de taste. Nu este o alta varianta in afara de Ctrl+Insert?
Am gasit o tastatura mica, dar nu are Insert.....
Din lipsa de spatiu nu pot pune o tastatura clasica.
Multumesc.

Re: Ctrl+Insert pentru modificare cantitate

Scris: Dum Apr 06, 2025 10:53 am
de chirigiui509
In MarketLine, tastele rapide pentru creșterea/descreșterea cantității sunt F11 și F12.
Cantitatea vândută, precum și alte elemente/date, se mai pot modifica din creionul din partea dreaptă (combinația Ctrl+Insert) sau prin scanare succesivă.
Dacă metodele de mai sus vi se par insuficiente sau neproductive în raport cu specificul și tastatura pe care o utilizați (nu aveți tastele F11 sau F12 de exemplu), există posibilitatea să vă definiți propria logică folosind aplicații ca Autohotkey care poate crea un script menit să asocieze o combinație de taste cu funcția tastei F11 (de exemplu, Ctrl + Alt + F să acționeze ca F11).
De asemenea există și posibilitatea (mult mai practică aș spune) să vă folosiți de tastatura virtuală (se activează din setările MarketLine).
Succes!

Re: Ctrl+Insert pentru modificare cantitate

Scris: Dum Apr 06, 2025 6:49 pm
de ionital808
Multumesc de raspunsuri si sugestii.