Incadrare registru in pagina

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
stanilap
Mesaje: 169
Membru din: Lun Iul 27, 2009 12:00 am

Incadrare registru in pagina

#1 Mesaj de stanilap »

Salut. Am urmatoarea problema: cand vreau sa listez jurnalele de cumparari si de vanzari, partea din dreapta a tabelului nu este vizibila, ca si cum nu poate fi prinsa in pagina ( asa apare si pe hartie). In schimb, in partea din stanga ramane loc destul. Altfel spus, jurnalele nu apar chiar pe mijloc, nu sunt centrate cum trebuie. E "mancata" partea din dreapta a tabelului. Sa fie din program sau din imprimanta ? Sincer, nu stiu cand a aparut problema, dar eu folosesc aceeasi imprimanta de 5 ani. Sunt curios daca la voi apare la fel.

mateid104
Mesaje: 15
Membru din: Mar Feb 15, 2011 9:59 am

Re: Incadrare registru in pagina

#2 Mesaj de mateid104 »

Intr-adevar la jurnalele de TVA ultima coloana din dreapta nu se prea vede. Sint atit de multi care se multumesc cu situatia asta de nu solicita o rectificare? Eu am sunat la suport dar tovarasa de acolo m-a trimis la plimbare sa-mi fac update la driver-ul de imprimanta. Se poate sa fie atit de incompetenta??

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24282
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Incadrare registru in pagina

#3 Mesaj de balazse »

Nu la toate imprimantele apare aceasta problema.
De exemplu la o imprimanta veche HP apare eroare, dar la o imprimanta mai noua nu apare.
Ii interesanta situatia.
Verifica daca si la imprimare in pdf apare aceeasi problema.

stanilap
Mesaje: 169
Membru din: Lun Iul 27, 2009 12:00 am

Re: Incadrare registru in pagina

#4 Mesaj de stanilap »

Daca generezi PDF, este OK. Dar de ce trebuie sa fac treaba asta daca nu am nevoie ??? Sper sa remedieze cumva pe viitor, mai ales ca nu e ceva foarte complicat. Dar nu tine de noi. :o

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24282
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Incadrare registru in pagina

#5 Mesaj de balazse »

Totusi tin sa cred ca este o legatura cu driverele imprimantelor, dar n-am reusit sa gasesc solutia pentru imprimante vechi pe care am incercat eu, degeaba am reactualizat driverul.

Încuiat