Cercetare statistica S3 - Anual

Mesaj
Autor
askara
Mesaje: 2
Membru din: Lun Dec 09, 2013 5:00 pm

Cercetare statistica S3 - Anual

#1 Mesaj de askara »

Buna ziua,
Stie cineva daca programul Saga genereaza informatii pentru formularul S3 anual de la Statistica?
Multumesc

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#2 Mesaj de fagarasa176 »

Saga nu genereaza nimic legat de statistica fiind un program de contabilitate
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#3 Mesaj de ferenta »

Spune-ne ce informaţii se cer în formularul ăla, S3 anual de la Statistică şi poate că există totuşi în SAGA situaţii care să te ajute.
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26166
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#4 Mesaj de tomac »

Numărul de la pantofi, starea civilă, greutatea și fluctuațiile ei, etc.... :mrgreen:
Nu se va introduce. Cercetările astea sunt o aberație.
Mie mi-au cerut să completez on-line.
Și am avut caz în care aveam salarii mari în care CAS era plafonat. Și, logic, aveam o sumă la care nu se aplica CAS. Ei bine la completarea on-line dădea eroare că sistemul lor avea regula asta: brut x 10,5% = suma, iar la mine nu avea cum să fie așa că era mai mică.
Funcționara de la statistică insista că pot valida. Am invitat-o pe ea să o facă. Până la urmă a rămas că le trimit în Word. Și le-a operat la sumele calculate de sistemul lor deși nu erau corecte. Așa că mă îndoiesc de corectitudinea datelor.
A, să nu vorbesc că nu mergea din IE11 deși recomandau IE9 sau mai nou.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

cernatv
Mesaje: 3381
Membru din: Mie Dec 05, 2012 6:23 pm

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#5 Mesaj de cernatv »

Statistic vorbind, au aflat de la tine că nu merge nici validarea cu 10,5%, nici cu IE11.
Deci au deja un nou subiect pentru a face studii statistice viitoare.

robut
Mesaje: 1084
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#6 Mesaj de robut »

Statistica mi-a mancat ceva timp.......le-am dat dat toate informatiile on-line, pana si culoarea ochilor numai sa scap de ei, insa nu reusesc sa semnez arhiva cu documentele.
Am urmat toti pasii din ghidul lor privind semnatura electronica dar cred ca mi-a scapat ceva plus ca mie imi apareau diferit unii dintre pasii indicati de ei.
Cand intru pe site-ul lor imi recunoaste semnatura, insa cand doresc sa semnez documentele, nu .
Poate se pricepe cineva sa ma indrume ......o sa treaca primavara pe langa mine cu aberatiile lor.

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#7 Mesaj de fagarasa176 »

Suna la ei...te ajuta..sunt niste scumpi :wink:
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

robut
Mesaje: 1084
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#8 Mesaj de robut »

am sunat, le-am dat si acces in computerul meu dar nici ei nu au reusit ....am sa-i mai sun dar dupa ce ma mai linistesc ,acum ma doare capul si sunt in stare sa le spun sa se duca......... cu stastistica lor cu tot.

maginap
Mesaje: 88
Membru din: Vin Oct 21, 2011 5:06 pm
Localitate: Resita

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#9 Mesaj de maginap »

eu le bag la spam toate mailurile.. "nu le primesc" si gata.. nu m-au mai batut la cap..

costanc757
Mesaje: 578
Membru din: Mie Dec 04, 2013 11:12 am
Localitate: Bucuresti

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#10 Mesaj de costanc757 »

Nici eu nu am mai vrut sa le mai dau datele din ianuarie 2016 si m-au sunat si m-au rugat frumos sa le dau prin telefon ca sa nu mai scriu atata...

robut
Mesaje: 1084
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#11 Mesaj de robut »

Aceasta firma am preluat-o la sfarsitul anului trecut iar vechea contabila le trimitea prin posta sau email insa acum patronul a primit acasa plic cu utilizator si parola pentru aplicatie si mi-a adus-o mie.....iar eu nu ma descurc......ca sa semnez electronic trebuie sa trimit o cere scanata si facuta conversie in pdf caci altfel n-o pot trimite :roll: ....ma chinui de vreo 2 ore .........nu stiu ce sa mai fac :(

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8273
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#12 Mesaj de herganiec »

sa o lasi balta sa nu te mai stresezi. :lol:
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

robut
Mesaje: 1084
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#13 Mesaj de robut »

ar fi bine daca as putea

zaineal
Mesaje: 459
Membru din: Lun Aug 17, 2015 11:26 am

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#14 Mesaj de zaineal »

Va rog, cei care lucrati cu declaratiile intrastat , invatati-ma si pe mine, mai sunt si alte situatii de intocmit, afara de cele lunare?

robut
Mesaje: 1084
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: Cercetare statistica S3 - Anual

#15 Mesaj de robut »

Buna seara,
stiu ca sunt multi ce se pricep la asemenea lucruri (deoarece am fost ajutata de multe ori), indraznesc :
la exportul cheii semnaturii electronice , conform instructiunilor din ghidul celor de la ancom, urmand toti pasii, nu am avut posibilitatea sa aleg (browse) unde sa export cheia, asa ca am ales destkop.
Sa fie acesta motivul pentru care nu pot semna arhiva ?
Rog pe cei ce se pricep sa-mi dea o mana de ajutor....imi place sa termin ce am inceput, iar pe viitor mi-am invatat lectia "nu mai exist pentru statistica" :mrgreen:

Scrie răspuns