baza calcul concediu medical

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
comane765
Mesaje: 53
Membru din: Joi Feb 01, 2007 1:00 am

baza calcul concediu medical

#1 Mesaj de comane765 »

Va rog sa ma ajutati intr-o problema: am un bolnav, care in luna ian.2016 a fost in cfp., iar incepand cu luna mai ,cans s-a imbolnavit, la introducerea concediului, in baza de calcul mi-a sarit luna ian.2016,cand salariatul a fost in cfp.De la casa de sanatate mi-a spus ca este gresit calculata baza, ca trebuie introdusa si luna ian cu zero zile lucrate. Cum corectez in baza de calcul, va rog?

comane765
Mesaje: 53
Membru din: Joi Feb 01, 2007 1:00 am

Re: baza calcul concediu medical

#2 Mesaj de comane765 »

comane765 scrie:Va rog sa ma ajutati intr-o problema: am un bolnav, care in luna ian.2016 a fost in cfp., iar incepand cu luna mai ,cans s-a imbolnavit, la introducerea concediului, in baza de calcul mi-a sarit luna ian.2016,cand salariatul a fost in cfp.De la casa de sanatate mi-a spus ca este gresit calculata baza, ca trebuie introdusa si luna ian cu zero zile lucrate. Cum corectez in baza de calcul, va rog?
nu stie nimeni ,va rog?

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26166
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: baza calcul concediu medical

#3 Mesaj de tomac »

Programul ia în considerare lunile pentru care s-a calculat contribuția de concedii și indemnizații, pentru că așa spune în normele OUG 158/2005. Și o propune utilizatorului, iar acesta dacă nu este de acord o poate ignora și o poate calcula singur.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns