SCHIMBARE adresa de mail in SPV

Mesaj
Autor
brutiud
Mesaje: 105
Membru din: Mar Noi 08, 2016 10:18 am

SCHIMBARE adresa de mail in SPV

#1 Mesaj de brutiud »

sint noua contabila la un PFA sitrebuie sa transmit decl unica ,am incercat sa inreg pers fizica in SPV
si zice ca are cont activ pe acel CNP ,da are ca fosta contabila la inrolat in SPV initial .
Ce fac eu in acest caz
multumesc pt ajutor

stroescud
Mesaje: 785
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: SCHIMBARE adresa de mail in SPV

#2 Mesaj de stroescud »

Luati user si pass de le vechea contabila.

velam
Mesaje: 107
Membru din: Mie Mar 30, 2011 1:06 pm

Re: SCHIMBARE adresa de mail in SPV

#3 Mesaj de velam »

Buna ziua. Cand deschideti la Finante "Autentificare utilizator" aveti in josul paginii schimbare adresa de email si schimbati adresa.
"Autentificare username si parola
Utilizator
Parola
Dacă nu sunteţi înregistrat ca utilizator al SPV iată instrucţiunile necesare înrolării.
Dacă dispuneţi de un certificat digital calificat înregistrat pe portalul ANAF (https://www.anaf.ro),
vă recomandăm să accesaţi aplicaţia "Abonare/Editare - Spaţiul Privat Virtual - Persoane Fizice" pentru a deveni utilizator SPV.
Dacă dispuneţi de un certificat digital calificat şi nu sunteţi înregistrat pe portalul ANAF (https://www.anaf.ro),
vă recomandăm să accesaţi aplicaţia "Înregistrare utilizatori declaraţii persoane fizice", pentru a vă putea abona ca utilizator la SPV.

Recuperare credenţiale/Parolă

Schimbare adresa de email"

panescug
Mesaje: 1
Membru din: Vin Apr 03, 2020 10:37 am

Re: SCHIMBARE adresa de mail in SPV

#4 Mesaj de panescug »

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti cum se procedeaza in cazul in care nu am posibilitatea de a intra in posesia user-ului si vechii adrese de mail cu care a fost inregistrat in SPV. Primesc mesaj ca exista cont creat. Trebuie mers la ANAF?



Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24322
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: SCHIMBARE adresa de mail in SPV

#7 Mesaj de balazse »

Pentru GheorgheI642
PanescuG nu are acces la adresa de e-mail, deci primul link pica, nu cunoaste nici utilizatorul, deci si al doilea link pica.

Pentru PanescuG
Incearca sa soliciti suport printr-o sesizare de categoria "asistenta tehnica servicii informatice" subcategoria "spartiu privat virtual".
Pe viitor sa folosesti o adresa de e-mail la care ai completat o adresa de e-mail pentru recuperare, precum daca nu retii userul foloseste ca si user adresa de e-mail. ;)
Sa ne zici si noua cum ai solutionat.

Scrie răspuns