adeverinte salariat

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
almasanc
Mesaje: 40
Membru din: Joi Ian 25, 2018 12:39 pm

adeverinte salariat

#1 Mesaj de almasanc »

buna ziua, de unde pot scoate adeverinte pt salariati, in afara de cele cu venituri sau pentru sanatate
imi cer pentru gradinita, sau pentru colegiul medicilor,

velam
Mesaje: 107
Membru din: Mie Mar 30, 2011 1:06 pm

Re: adeverinte salariat

#2 Mesaj de velam »

Unitatea .............................
Adresa ...............................
Nr.......................................

Nr. ………………… din ………………….


A D E V E R I N Ţ Ă


Domnul (doamna) ………………………….....................……………… domiciliat (ă) în …………..….……….., strada …………………………………..………, nr. ………….., judeţul (sectorul) ………….……..……..……….…………, este (a fost) încadrat(ă) în unitatea noastră în funcţia de ………………………………………..………….…………… cu o retribuţie tarifară de …………………………………. lei*) de la data de …………………………….…………….………
În ultimele 12 luni, respectiv de la ……………….……………. până în …..…………………………. a realizat în unitatea noastră un câştig mediu de …………………………………………………………………………………….. lei**)
Se eliberează prezenta spre a-i servi la …………………………………………………………………………………. ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………….……………….………….…….…………………………………

Director/Administrator COMPARTIMENT FINANCIAR-CONTABIL


*) veniturile realizate în unitate pe ultimele 6 sau 12 luni se completează pe verso, atunci când sunt solicitate.
**) în cazul când adeverinţa se eliberează pentru stabilirea chiriei, veniturile realizate din muncă în afara unităţii se declară direct la unitatea care administrează fondul locativ în vederea stabilirii venitului mediu pe membrul de familie potrivit art.4 din H.C.M.nr.860/1973.

gheorghei642
Mesaje: 860
Membru din: Lun Mai 10, 2010 12:00 am

Re: adeverinte salariat

#3 Mesaj de gheorghei642 »

velam: Tare, ati facut-o si in data de 13.

gheorghei642
Mesaje: 860
Membru din: Lun Mai 10, 2010 12:00 am

Re: adeverinte salariat

#4 Mesaj de gheorghei642 »


almasanc
Mesaje: 40
Membru din: Joi Ian 25, 2018 12:39 pm

Re: adeverinte salariat

#5 Mesaj de almasanc »

multumesc, era ideal daca se putea scoate din saga, aveam toate datele angajatului

Scrie răspuns