Modificare salar

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
stani416
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mar 20, 2012 9:24 am

Modificare salar

#1 Mesaj de stani416 »

Buna ziua!

Va rog sa imi spuneti care sunt pasii pentru modificarea salariului si transmiterea modificarii la ITM.

Multumesc, zi frumoasa!

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: Modificare salar

#2 Mesaj de paturcai »

Mergeti in STATE DE SALARII, faceti statul cu salariile vechi; validati
Acest STAT nu-l mai puteti devalida si opera modificari DUPA CE MAJORATI modificati ceva la SALARII.
Mergeti in SALARIATI--->Dati click pe salariatul caruia doriti sa-i modificati salariul (treceti brutul), salvati----->Registru Evidenta salariati----->pe prima coloana puneti data modificarii (de cand va avea noul salariu)----->Salvati
Deschideti programul (sa aveti instalati si programul REVISAL de la ITM) REVISAL de la ITM---->apasati pe VALIDEAZA NON REVISAL---->browse/rasfoiti----->Mergeti in C:\---->Cautati directorul TEMP---->In acest director veti gasi un director/folder REVISAL----->intrati in folder/director------>cautati fisierul creat (atunci cand ati validat NON REVISAL s-a creat in fisier care s-a salvat aici) dati click pe el si dati OK
Cand transmiteti la ITM vi se va cere fisierul care are extensia ".rvs', dati click pe acel fisier (pe care-l gasiti in C:\TEMP\REVSAL) si incarcati-l
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Scrie răspuns