Adresare intrebare catre Asistenta contribuabili

Mesaj
Autor
ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Adresare intrebare catre Asistenta contribuabili

#1 Mesaj de ferenta »

În mod normal după adresarea unei întrebări către Anaf, după completarea formularului aşa cum se precizează acolo, după apăsarea butonului trimite, nu ar trebui să apara vreun mesaj ceva, cum că s-a trimis, că la mine nu apare decât din nou o fereastră goală cu formularul respectiv.Îi rog pe cei care ştiu, să mă lumineze şi pe mine!Am trimis în încercarea mea de vreo trei ori, aceeaşi întrebare, nedumerirea mea e dacă or fi primit toate trei solicitările sau niciuna :P , dacă eu nu am primit nicio confirmare?

Vă mulţumesc frumos!
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: Adresare intrebare catre Asistenta contribuabili

#2 Mesaj de ferenta »

Nu ştie nimeni?
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

apetrem
Mesaje: 2852
Membru din: Mar Noi 15, 2011 12:00 am
Localitate: Brasov

Re: Adresare intrebare catre Asistenta contribuabili

#3 Mesaj de apetrem »

In mod normal, trebuia sa fi primit cel putin un email de confirmare, indiferent de competenta teritoriala a organului care va raspunde.
Se poate ca intrebarea sa fi fost redirectata catre fiscul din teritoriu si acestia sa formuleze direct raspunsul intr-un termen ... oarecare.
Dar, la fel de probabil este ca emailul sa rataceasca inca prin serverele in renovare ...
Se poate trimite o copie a intrebarii si direct pe adresa de email de la asistenta contribuabil de care apartine firma.
Marian Apetre

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: Adresare intrebare catre Asistenta contribuabili

#4 Mesaj de ferenta »

Mulţumesc frumos d-le Marian!O să mai aştept, că doar se pare că ăsta e singurul drept care i-a mai rămas contribuabilului din România! :)
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

Scrie răspuns